Топ-5 місць в Хорватії

Хорватія – сонячна та доброзичлива країна, яка знаходиться на Адріатичному морі, яке визнано одним із найчистіших й красивих в світі. Хорватія – це країна з красивими лісами  і горами, казковими бухтами, термальними джерелами, стародавніми замками, національними парками. Отже, пропонуємо Вашій увазі топ-5 місць в Хорватії:

 

  1. Національний заповідник Плітвіцькі озера

Чому мільйони людей зі всього світу хочуть попасти сюди? Завдяки своїй первозданній красі й ідеально збереженим декільком екологічним системам цей Національний парк включений в список світових природних багатств ЮНЕСКО. Ви зможете прогулятись лісовими стежками і дерев’яними містками та переправитись на електропаромі через найбільше озеро Козьяк.

2. Загреб

Загреб славиться своєю прекрасною архітектурою, яка збереглась ще з Австро-Угорського періоду. Затишний зелений і горбистий Загреб ніби спеціально створений для пішохідних прогулянок. Всіх, хто приїхав сюди вперше, особливо вражає торгова вуличка Іліца, розташована в самому центрі хорватської столиці.

У Верхньому місті, де раніше стояв королівський місто Градец, знаходиться найстаріший архітектурна пам’ятка Загреба – кам’яні ворота з невеликою каплицею. Вони були споруджені близько 700 років тому – на початку XIII століття.

Тут також можна помилуватися одним з головних міських символів – собором Святого Степана. Він існує з XIII століття і знаменитий тим, що всередині знаходяться поховання всіх ієрархів хорватської церкви і самих знатних людей країни. Неподалік від головного собору височить Палац архієпископа – архітектурний пам’ятник в стилі бароко.

У верхній частині Загреба цікаво побувати біля храму Святого Марка, що з’явився тут в першій половині XIII століття. Старовинний храм примітний мальовничій керамічної покрівлею, виконаної з багатобарвним черепиці. А біля нього розташовані будівля Національних зборів і Президентський палац.

Квартали Нижньої частини міста збудовані по містобудівним планам другої половини XIX століття. Мандрівники приходять сюди, щоб помилуватися старими представницькими особняками, зведеними в архітектурних традиціях неокласицизму та еклектики, а також щоб побувати біля кінного монумента першому королю Хорватії, який височить на площі Томіслава.

Щоб побачити всі архітектурні стилі в одному місці, досить відвідати головну площу Нижнього міста, присвячену Йосипу Елачич. В її центрі стоїть пам’ятник бану Елачич. А оточують старовинну площу будівлі, що представляють традиції архітектури класицизму, бароко і модерну.

У східній частині хорватської столиці розташований дуже цікавий палацово-парковий ансамбль «Максимір». Це великий за розмірами парк, розбитий в традиційної англійської плануванні в XVIII-XIX століттях. Інший історико-ландшафтний пам’ятник міста – кладовище «Мірогой» вважають одним з найбільш мальовничих парків Європи. На ньому поховані найбільш шановні жителі Загреба.

3. Місто Шибеник і національний парк Крка

Шибеник – один з найколоритніших міст Середньої Далмації. Заснований в 1066 році, він має в своєму розпорядженні кількома дуже відомими пам’ятками історії та культури – кафедральним собором Святого Якова висотою в 31 метр, фортецею Святої Анни, «палацом ректора». Вузькі звивисті вулички Старого міста, стародавні будівлі, мостові з відшліфованого століттями каменю перетворили цей дивовижний місто в музей під відкритим небом.

Шибеник важко віднести до курортних міст. Швидше, це місто ідеально підходить для відпочиваючих, які люблять безліч екскурсій. Люди приїжджають сюди ще й для того, щоб позайматися дайвінгом, поплавати на яхтах, а також пополювати.

Заповідник Крка зачарує Вас дивовижними водоспадами і живописникими річками, а також етнографічними музеями.

4. Спліт

Хорвати вважають Спліт містом унікальної архітектури, де знайшли притулок всі мислимі стилі. Місто гарне, суперечливе, сповнене несподіванок. Сімнадцятивікова історія його пронизана драматичними подіями і присутністю безлічі різних цивілізацій. Жителі міста кажуть: на вулицях Спліта різні епохи зв’язані між собою білизняними мотузками, які натягнуті між будинками.

Можливо, так і є насправді. Інакше як би ужилися вони, такі різні, в такому невеликому місті? Головною, найвідомішою, визначною пам’яткою міста є руїни палацу Діоклетіана, гігантської будови, що займає площу 215 на 180 метрів, і є одним з найбільших в світі.

5. Млет

Млет- один з найкрасивіших національних парків Хорватії. Острів, який славиться своїми сосновими лісами. Унікальне природне явище на острові – це два солені озера і казковий острів посередині Великого озера, де розміщений бенедиктинський монастир ХІІ столі
Контакти

м. Івано-Франківськ
вул. Галицька, 34

099 38 68 705
068 19 74 247

7continentstour@gmail.com

Напишіть нам

Замовити дзвінок

Замовити дзвінок